Byli jsme diskvalifikováni v UHF contestu 2016 oprávněně ?


Za několik dní nás čeká UHF contest 2017. V loňském roce jsme se jako OK5K zúčastnili tohoto závodu z Pradědu v kategorii 432 MHz / low power. V této kategorii jsme závod s přehledem vyhráli. Nicméně jsme byli diskvalifikováni. Důvodem bylo špatné datum u všech spojení: (http://vkvzavody.moravany.com/zavody/uhfc2016/komentar.txt)

Podivné bylo, že datum byl dobře v hlavičce edi souboru, ale špatně u jednotlivých spojení. Což nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. Systémový čas v notebooku i čas v deníku byl správný. Byli jsme z toho pěkně naštvaní. I přes naše naštvání jsme museli uznat, že nemáme prostředek jak to prokázat a sportovně uznat, že tentokrát hodnoceni nebudeme.

Náš VO - Jarda OK2HZ našel mezitím na internetu evropské výsledky tohoto závodu -  a světe div se - jsme tam na 28.místě  !! (multi, 432 MHz - bez rozdílu výkonů):
http://iaru.oevsv.at/v_part/prg_list.php

Na tomto webu jsou u jednotlivých stanic zveřejněny logy A DATUMY JSOU TAM DOBŘE !!
Mimochodem - jde o velmi dobrý výsledek, když uvážíme konkurenci s multibeamingy a množstvím kilowattů.

Deník jsme odesílali jen národnímu vyhodnocovateli prostřednictvím formuláře na moravanech. Do evropského hodnocení jsme jej neodesílali.

Z toho plyne, že deník do evropského hodnocení musel odesílat:
- někdo kdo provozuje portál Moravany
- vyhodnocovatel
- někdo jiný (Český radioklub ?)

Oba vyhodnocovatelé tedy měli STEJNÝ DENÍK.

Otázka zní:
JAK TO, ŽE JSME NEBYLI ZE STEJNÉHO DůVODU TAKÉ DISVALIFIKOVÁNI  EVROPSKÝM VYHODNOCOVATELEM ?

Asi proto, že deník BYL V POŘÁDKU. Nabízí se tedy možnost, že s deníkem pro národní vyhodnocení někdo NEOPRÁVNĚNĚ MANIPULOVAL.

Připusťme, že deník od nás v pořádku nebyl (může se to stát - i když se to doposud nikdy nestalo). V tom případě musel někdo deník (opět neoprávněně) upravit pro mezinárodní hodnocení.

To je opičárna co?  Komu by to posloužilo?

Nikoho neobviňujeme, jde jenom o zábavu, ale v pořádku to rozhodně není. Zbytek nechávám na laskavém čtenáři.

V Ostravě 25.9.2017
Nahoru Hlavní strana