Polní den 2010Když se nás před odjezdem na Polní den 2010 ptal na setkání v Esku Jirka OK2RZ:  "A budete tam taky vysílat ?....."  ještě jsme netušili jak roztodivnými činnostmi se budeme zabývat, jak si to pěkně užijeme, schmelíme kolektiv a ještě nakonec někteří opravdu budou vysílat. Polní den jako vždy nebereme smrtelně vážně jako závod, ale jako vrcholný svátek radioamatérů a příležitost se pobavit v přírodě. Letos si měli možnost zavysílat ti, co normálně moc na pásmu nejsou (OK2UMM, OK2PMR). Myslím že si každý užil Polního dne dosyta. Polního dne se zůčastnilo i několik dětí předškolního věku a třeba se z nich nějaký radioamatér taky "urodí".

Podívejme se na obrázky, které pořídili: Roman ex OL7BFT, Jarda OK2HZ a  Vláďa "Mustafa" OK2MTV.

Před odjezdem v PoruběOK2MTV, OK2BMU a OK2WA s dcerkou.

Po příjezdu následovala bojová porada:ta pokračovala i v noci "po závěrečné":V sobotu ráno v pilné práciVláďa OK2MTV si díky arabské módě vysloužil přezdívku MustafaLeo ŠevčíkStožáry a antény jsou postaveny

a detail antény pro 13cm a šestimetr (Moxon Jardy OK2HZ)Pracoviště pro 70cm

 

a pro 13cm (s nezbytným vybavením):Petr OK2WA (ex OK2PWA) rozjíždí závod:Pekelně soustředěný Mirek OK2UMM:Že by Jarda přešel od Plzeňského na Skotskou ?"Cimrmanovská" fotka Romana (ex OL7BFT)Mirek OK2UMM zaučuje rodinku do amatéřiny:Další zácvik budoucí amatérky:"Pileup" na 13cm pracovišti:Omladině bylo nejlíp:
Polní den bude zase za rok. Zase pojedeme.

Nahoru
Do fotogalerie Na hlavní stranu